نظریه قطعی"طاعز" در مورد چگونگی تولید و توزیع الکتریسیته در ابرهای مولد صاعقه

TAEZZ  Lightning Theory  concerning the  Electrification of Thunderclouds

سلام:

پدیده صاعقه یکی از پدیده های طبیعی مهم روی کره زمین است که بسیار مورد توجه پژوهشگران می باشد  و از سالها پیش تاکنون یکی از موضوعات مطرح در موئسسات تحقیقاتی ودانشگاهی فعال در زمینه ژئو فیزیک  در سطح  جهانی است .

هر چند مکانیزم وقوع این پدیده روشن و آشکار است ولی علی رغم تلاش گسترده پژوهشگران و ارائه نظریات متعددتا بحال نظریه ای جامع که مورد پذیرش قاطبه اهل فن و غیر قابل  بحث باشدپیرامون چگونگی تولید  وتوزیع الکتریسیته در ابرهای مولد صاعقه که معمولا”ازنوع کومولونیمبوس هستند ارائه نگردیده است .

این موضوع توسط موئسسات تحقیقاتی در سراسر  جهان بویژه در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی به کمک وسایل پیشرفته در ایستگاه های زمینی،دریایی وماهواره ای با صرف هزینه های  هنگفت به امید گشایش این راز نامکشوف و سر به مهر طبیعت مجدانه تعقیب می شود .

اینجانب تحت نام "نظریه طاعز" (TAEZZ Theory) به  نحو مستند وعلمی بر اساس اصول فیزیکی شناخته شده و مقبول چون  قوانین الکترومغناطیس و قانون فاراده به تفسیر مساله پرداخته پاسخی  قاطع ، غیرقابل مناقشه در  ارتباط با حل این معما و روشن نمودن نحوه  تولید  و توزیع انرژی الکتریکی  مولد صاعقه  تدوین که به زودی در  معرض آگاهی و قضاوت صاحب نظران و اساتید محترم علم ژئوفیزیک قرار می گیرد.

جدا از نقش روشنگرانه این نظریه در گشایش رمز و راز رعد وبرق که درهای  متعددی را جهت تحقیقات بیشتر در این ارتباط پیش روی پژوهشگران می گشاید این نظریه از چنبه مهم دیگری چون " انرژی" نیز فوق العاده حایز اهمیت است .

 با الهام از این نظریه روش دیگری از تولید انرژی الکتریکی با منشاء طبیعی  از نوع انرژی های تجدید پذیر(Renewable  Energy) که پاک  و دوستدار طبیعت، لایزال و رایگان است به  وسیله  ژنراتور مخصوص ( TAEZZ Generator) در اختیار بشر  قرار می گیرد.

این ژنراتور(TAEZZ Generator) از هم اکنون به  عنوان  منبع  تامین برق اقتصادی، مطمئن ودایمی  در ماهواره ها و ایستگاه های فضایی قابل استفاده  بوده  در آینده نزدیک پس از تجاری شدن ابر رساناها(Super Conductors) جهت مصارف زمینی  نیز در دسترس عموم قرار خواهد گرفت . انشاء الله.

شایان ذکر است که "طاعز"(TAEZZ) از ترکیب دو بخش (TA) و (EZZ) ساخته شده که  به ترتیب  از  نام جناب آقای مهندس داریوش طهماسبی(TAHMASEBI) مدیر عامل ارجمند کنسرسیوم شرکت های صنایع بتون وسرمایه گذاری مس سرچشمه(طراح و مجری پروژه های تاسیساتی و صنعتی بزرگ  در سطح ملی) و اینجانب سید مهدی عزآبادیEZZABADY  پژوهشگر واحد تحقیق و توسعه (R&D) آن موئسسه گرفته شده است.

/ 6 نظر / 16 بازدید
gilda

سلام استاد عزآبادی من چند وقت پیش در جلسه ای راجع به این نظریه وقتی با تعدادی از اساتید دانشگاه صحبت می کردید چیزهایی را سر بسته شنیدم. با توجه به سابقه کارها ی علمی شما این موضوع باید خیلی مهم و جالب باشد . هر روز به سایت شما سر می زنم تا هر چه زودتر آن را ببینم . برایتان آرزوی موفقیت می کنم.

m

سلام میخواستم بدونم که دستگاه شما چگونه کار می کند آیا از روش تولید برق در ابرها استفاده شده یا از ابر و صاعقه به طور مستقیم استفاده می گردد.لطفا پاسخ .دهید و آیا فقط از صاعقه استفاده می گردد

m

چون من تحقیقاتی را در این زمینه انجام می دهم به اطلاعات شما نیازمندم

عزآبادی

آقا/خانم محترم سلام درژنراتور مورد نظر من ( TAEZZ Generator ) از همان پديده ای که منجر به توليد الکتريسيته در ابر می شود برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می شود . اگر صبر کنید کل ماجرا در آینده نزدیک پس از اتمام مراحل مستند سازی تئوری TAEZZ و ثبت آن در مراکز علمی بین المللی در همین وبلاگ منتشر می شود . از ابراز علاقه شما نسبت به این موضوع متشکرم مطمئن باشید پس از جریان ثبت اطلاعات مورد نظردر اختیارتان قرار می گیرد. با احترام : عزآبادی

درود بر شما

با آرزوی پیروزی روز افزون

اریا

سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز. راستش رو بخواید من ی پروزه در رابطه با ذخیره ی انرزی الکتریکی رعد و برق دارم میشه ی توضیحات کلی را برای من بفرستید . با تشکر[لبخند]