گنجینه علم و فن

ابتکارات واختراعات ، نظرات علمی وفنی

مخترع برگزیده درسومین جشنواره بین المللی خوارزمی سال 1368
ساعت ٤:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٧   کلمات کلیدی: جشنواره بین المللی خوارزمی ،فرآوری پسته ،صادرات پسته ،سم آفلاتوکسین

با سلام وتقدیم احترام:

تقدیرنامه زیر بابت اختراع "دستگاه اتوماتیک تفکیک وبوجاری آئرودینامیکی پسته،غلات حبوبات،دانه های روغنی وموادمعدنی"از مقام محترم ریاست جمهور وقت درطی مراسم سومین دوره جشنواره بین المللی  خوارزمی در بهمن ماه 1368دریافت گردیده است.

توضیحات:                                  

پوک گیری محصول پسته قبل از اختراع این دستگاه بوسیله آب انجام می گردید که محصول حاصله به علت غیر بهداشتی بودن این عملیات وآلودگی آب روستاها  به سم سرطانزای آفلاتوکسین (ناشی از قارچ آسپرژیلوس فلاووس)آلوده ودر خاج از کشور خصوصا اروپا  خریداری نداشت. 

هم اکنون فرآوری محصول پسته کشور به برکت این دستگاه که البته بصورت غیر قانونی درکارگاههای بسیاری درسراسر کشور  از روی نمونه اولیه مشابه سازی می شود بهداشتی تر  وصادرات آن تسهیل وبدین ترتیب  معاش جمعیتی درحدود 2000000 نفر که مستقیم یا غیر مستقیم با این محصول که بعد از نفت ارز آورترین مورد صادراتی می باشدسروکاردارند به  لطف خداوند تامین گردیده است.

شایان ذکر آن که مخترع این دستگاه بیش از 3سال  عمر وبالغ بر30،000،000 تومان دسترنج خود راطی سالهای 65-68 در جهت تکمیل این اختراع و ارائه آن به بازار مصرف هزینه و دریغ وصد افسوس  که  به علت کم لطفی مسئولین وتولیدکنندگان ماشین آلات صنعتی ذیربط بازیافتی نداشته است.

بدیهی است چنانچه مخترع موارد تخلف های معموله در رابطه با این اختراع وپایمال شدن  حقوق ناشی از آن را  از طریق  سازمان  تجارت  جهانی پیگیری نماید خریدوفروش پسته ایران در بازارهای تابع سازمان تجارت  جهانی تخلف محسوب وطبعا صادرات آن دچار مشکلات جدی حقوقی خواهد گردید.

 


 
نظریه جدید در مورد انقراض دایناسورها
ساعت ٢:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٧   کلمات کلیدی: دایناسور ،شهاب سنگ ،انقراض ،نظریه

نظریه جدید در مورد انقراض دایناسورها

New Theory concerning Dinosaurs Extinction

 

مقد مه :

آخرین نظریه جاری در موردچگونگی نابودی نسل دایناسورها حاکی از آن است که در 65 میلیون سال پیش 2 شهاب سنگ به فاصله  چندهزار سال به زمین برخورد نموده ودر پی آن به علت  نرسیدن  تابش  خورشیدبمیزان کافی به زمین، رشد گیاهان  کاهش وزنجیره تولید مواد غذائی مورد مصرف انواع دایناسور  دچار اختلال   ودر  نتیجه  گونه های متعدد دایناسور ها اعم از(گوشتخوار،گیاهخوار،بزرگ ،کوچک،دریائی،زمینی،هوائی و.......) متدرجا دراثر گرسنگی از صفحه زمین محو ونابود شده اند.

اما کسی تاکنون پاسخ این سئوال را نداده  که  چرا فقط گونه های مختلف  دایناسورها  درپی کمبودغذا  دچار انقراض شده ودیگر جانوران  از این دوران  قحطی  جان به در برده اند؟؟!!!!!

 

نظریه پیشنهادی :

گونه های مختلف  دایناسورها  هرچند از نظر ظاهری با هم  تفاوت های  عمده داشته اند ولی از نظر ژنتیکی

(دی.ان.آ) دارای مشابهت های قابل ملاحظه ای  بوده اند.

لذا احتمال این که زادوولد  انواع  گونه های دایناسوری  در اثر  شیوع  نوعی بیماری  مشترک ناشی از  ویروسی که پر بیراه نیست اگر آن را  ویروس دایناسورخوار بنامیم مختل و  متدرجا نسلشان  منقرض شده باشد غیر منطقی  نخواهد بود.